Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.06.2011, 14:01 

Dołączył: 28.06.2011
Posty: 4
Witam

Zwróciła moją uwagę oferta na portalu otomoto (dziwna cena):

http://otomoto.pl/porsche-cayenne-C19481052.html

Napisałem do nich, że jestem zainteresowany, więc dostałem szablonową odpowiedź:

Witam,

Ciesze sie, slyszac, ze sa zainteresowani, aby kupic samochodu!
Samochód jest w doskonalym stanie, bez obecnosci kolizji na ten samochód, nie ma zadrapan lub wgniecen!
Ten biegów samochodu jest jak w fabryce!
Silnik w tym samochodzie dziala jak za nowe.

Jestem z Walii, a samochód jest tutaj ze mna. Kupilem ten samochód z Polska, poniewaz pracuje tam, ale kiedy wrócilem w Walii próbuje zarejestrowac samochód i zdalem sobie sprawe, ze koszty byly zbyt wysokie i do tego motywacje postanowilem sprzedac go z powrotem w Polska. Posiada wszystkie niezbedne formalnosci: zaswiadczenie o rejestracji w Polska.
Samochód ma kierownice po lewej stronie ... to sposób i nie podoba i jest niezwykle dla mnie, i bardzo trudno jest znalezc nabywcy w moim kraju.
Jestem drugim wlascicielem i dokumenty sa w jezyku polskim!
Mozna tu kupic samochód bezposrednio ode mnie, nie bedzie problemu, czy moge dostawy do kraju za pomoca firmy transportowej ... podatków, do transportu bedzie mój problem!

Jesli mozesz napisac do mnie po angielsku, bedzie wielki!

Dziekujemy za poswiecony czas i zainteresowanie!



W następnym mailu poprosiłem o nr VIN i dostałem taką odpowiedź:

The price is 44900 PLN, including all transport taxes and insurance for the road !
I can send you the car using a local delivery company. Don't worry about the delivery taxes because are included into the car price. The company have a great policy because they will give you 3 days to inspect the car, so you can change your mind if you don't like it and you will not lose any money.
The delivery will take 3-4 days until you will receive it in front of your door. The Name of the delivery company is "Europe Transport" ,this is the company website: www.europe-transport.co.uk ,and this is their email address: europe.transport@live.com ,they will send you today one email with their "Delivery Terms" ( please check your "BULK" or "SPAM" folder )

I will need your name , address and phone number to start the procedure!

PS: I have a contract with this delivery company... the transport taxes will be my problem !!

Regards!!


W tej odpowiedzi jest prośba o przeczytanie regulaminu firmy przewozowej, który mówi, że najpierw wpłacam 50% wartości (mogę przez 3-4 dni podejmować decyzję co do zakupu lub zwrotu), w przypadku chęci zakupu samochodu wpłacam resztę.


Spotkał się ktoś z Was z taką transakcją? Czuję jakiś przekręt.

Ps. Zdjęcia też są dziwne - przebieg 95,5k a w ogłoszeniu 150k, silnik na zdjęciu raczej też nie jest od tej cayenki. Podobnie jest z tym ogłoszeniem (raczej Ci sami): http://otomoto.pl/audi-q7-3-0-tdi-dpf-q ... 74498.html Jedyna różnica to nazwisko Danny James, a przy Cayenne - Dana Orton.



Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych właścicieli Cayenek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 14:19 

Dołączył: 20.02.2009
Posty: 140
Nad czym ty się zastanawiasz przekręt jakich mało!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 14:22 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 1122
normalna ściema
dziwie się że są jeszcze (w sumie mogą ludzie nie wiedzieć) tacy co się dają na to nabrać


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 14:24 

Dołączył: 28.06.2011
Posty: 4
No ja się na to nie nabrałem, tylko dziwię się, że otomoto, ma gdzieś aż takie przekręty.

"Za treść ogłoszeń nie odpowiadają" i sprawa zamknięta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 14:28 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 1122
na mobile i innych takich stronach jest pelno takich ogloszen
jest jeszcze taki przekret jak chcesz sprzedac auto
zglaszaja sie do ciebie z checia zakupu ale sa z jakichs wysp albo jakiegos tam wybazreza kosci słoniowej i kupia to auto ale ty musisz zapłacic najpierw podatek ktory u nich sie placi :D
i jak przelejesz to wtedy kupią :)
tak w wielkim skrocie to wyglada


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 14:39 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
To tak zwany "przkręt angielski"

Pozdr
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 15:08 

Dołączył: 5.05.2011
Posty: 56
Otomoto ma to w dupie. Ważne, że ludzie płacą za wystawianie swoich ogłoszeń.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 15:24 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
standard, ale warto zglosic na policje ... moze to pomoze komus innemu.

Do brata w odpowiedzi na jego ogloszenie sprzedazy auta za 5 tys zl pisal ostatnio general z US Navy ze chce kupic jego auto a przy okazji to w afganistanie sie oblowil i musi jakos kase z tego kraju przetransportowac posrednio przez polske ...i ze chetnie odda 30% z kilku milionow $ tylko trzeba wczesniej wplacic kase na odpowiednie konto na rozpoczecie wszelkich procedur ... mozna bylo sie smiac do bolu czego to ludzie nie wymysla. .. ale prawda jest taka ze co jakis czas ktos nieslychanie naiwny (wrecz glupi) daje sie nabrac :( inaczej zlodzieje by nie probowali ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 15:37 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
to chyba miałem tego samego generała :).
napisałem mu, aby sobie wziął sam 30% z 5mln na te podatki, dodatki, a resztę mi po prostu przelał. już więcej nie pisał ;-).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 16:00 

Dołączył: 27.03.2011
Posty: 246
O to cieńko was obliczyli.
Ja niedawno prowadziłem korespondencję z gościem z Indii.
Informował mnie ze po moim przodku odziedziczyłem 28 ml Dolarów .. i jak wpłacę na jego konto 1% tej sumy to on uruchomi procedurę spadkową ;o)
Troche zwątpiłem ,bo do tej pory byłem pewien żem Polak ... a tu się okazuje że dziadek lub jakiś inny powinowaty w Indiach zabawiał ;o)

A tak na marginesie, ... jeśli piszą takie pierdoły to zdaje się mają na to branie. Ciekawe ilu baranów już na to ustrzelili.

S.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 16:08 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
O tych nabranych na zaliczkę jest całe forum - Passaty 2009 za 20 tys. zł chcieli kupować. Nie do wiary że tylu naiwnych jest na świecie ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 16:56 

Dołączył: 27.09.2010
Posty: 30
Jakiś rok temu było głośno o kobiecie, która 350 tys. przelała za te przelewy przez jej konto.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.06.2011, 18:48 

Dołączył: 28.06.2011
Posty: 4
Co do policji to nie jest takie hop! oni nie są w schengen, co utrudnia ściganie takich kombinatorów.

Myślę, że ku przestrodze wszystkie fora związane z tematem samochodowym powinny umieszczać wątek przyklejony np. "Jak nie dać się nabić w butelkę" zważywszy, że większość przed zakupem autka śmiga po forach - mi osobiście ten krótki wątek otworzył szerzej oczy

i wszystkim dzięki bardzo za to, bo właśnie od paru dni przewalam net w poszukiwaniu furki !

Ps. Oczywiście mile widziane inne metody wyłudzenia kaski.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum